Про додаткову винагороду за участь у певних подіях, яка сплачується понад грошове утримання військовослужбовців

В ідповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 4 червня 2014 року № 158 “Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству фінансів на 2014 рік, та виділення коштів з резервного фонду державного бюджету” за безпосередню участь в антитерористичних операціях, здійсненні заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні тощо починаючи з 1 травня 2014 року виплачується винагорода в розмірі 100 відсотків місячного грошового забезпечення та заробітної плати, але не менш ніж 3000 гривень, у розрахунку на місяць.
Тобто, це щомісячні доплати, що виплачуються військовослужбовцю (кадрові військові, строкова служба, контракт, мобілізація) з початку участі в АТО до дати закінчення участі особи в АТО.
Виключення – поранені.
10 вересня 2014 р. Постановою КМУ №417 встановлено, що виплата винагороди в розмірі 100 відсотків місячного грошового забезпечення та заробітної плати, але не менш ніж 3000 гривень, у розрахунку на місяць військовослужбовцям, у тому числі строкової військової служби, особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, резервістам та працівникам (невійськовослужбовцям) льотного, льотно-підйомного, інженерно-технічного складу авіації Національної гвардії і Державної прикордонної служби, водіям автотранспортних засобів Національної гвардії і Державної прикордонної служби за безпосередню участь в антитерористичних операціях, здійсненні заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні, відбиття збройного нападу на об’єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільнення цих об’єктів у разі захоплення або спроби насильного заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою – ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ ТАКОЖ під час перебування на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я у зв’язку з пораненнями (контузіями, травмами, каліцтвами), отриманими під час участі у зазначених операціях і заходах.
Т
обто, військовослужбовець для отримання таких виплат не має подавати будь-яких документів, вони мають йому нараховуватись поруч з основним грошовим утриманням починаючи з дня початку участі його в ато. припиняються – після закінчення участі або після завершення стаціонарного лікування в разі, якщо поранення отримано під час участі у ато.

Якщо є сумніви щодо нарахування цих сум або вони не віплачувались – терміново зверніться до військової частини з проханням надати документ, в якому розписані виплати за певний період. В разі сумнівів, звернення варто робити письмово по поштів з повідомленням про вручення або особисто під розпис про отримання.