Кабмін прийняв постанову щодо додаткових виплат під час АТО

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА від 31 січня 2015 р. № 24

Про особливості виплати винагород
військовослужбовцям, особам рядового і
начальницького складу в особливий період
та під час проведення антитерористичних операцій

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Установити, що в особливий період або під час проведення антитерористичної операції військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів військових формувань, правоохоронних органів, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Головного управління розвідки Міністерства оборони, Державної прикордонної служби, Управління державної охорони, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Державної спеціальної служби транспорту за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду виплачується винагорода у відсотках місячного грошового забезпечення.

Розмір винагороди визначається виходячи з розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних додаткових видів місячного грошового забезпечення постійного характеру, премії та повинен становити не менш як 3 тис. гривень на місяць. У разі коли військовослужбовець, особа рядового або начальницького складу, що брали безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду менше одного календарного місяця, розмір винагороди визначається пропорційно дням участі виходячи з її розміру, що становить не менш як 3 тис. гривень.

Винагорода військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу виплачується також під час безперервного перебування на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я після отриманих під час безпосередньої участі у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду поранень (контузії, травми, каліцтва).

2. Військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу та резервістам виплачуються додаткові винагороди за виконання окремих завдань під час безпосередньої участі у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду.

3. Затвердити:

розмір винагороди військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду згідно з додатком 1;

розмір додаткових винагород військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу та резервістам за виконання окремих завдань під час безпосередньої участі у воєнних конфліктах чи  антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду згідно з додатком 2.

4. Міністерству оборони разом з іншими заінтересованими державними органами затвердити у двотижневий строк порядок та умови виплати винагород згідно з додатками 1 і 2, а також порядок підтвердження виконання завдань, визначених додатком 2.

5. Видатки, пов’язані з виконанням цієї постанови, здійснюються в межах призначень, передбачених у державному бюджеті для утримання органів, зазначених в абзаці першому пункту 1 цієї постанови.

6. Визнати таким, що втратив чинність, пункт 2 постанови Кабінету Міністрів України від 4 червня 2014 р. № 158 “Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству фінансів на 2014 рік, та виділення коштів з резервного фонду державного бюджету” (Офіційний вісник України, 2014 р., № 46, ст. 1211) у частині виплати військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу винагороди в розмірі 100 відсотків місячного грошового забезпечення, але не менш як 3 тис. гривень, у розрахунку на місяць.

7. Ця постанова набирає чинності з дня опублікування, крім розділу 2 додатка 1, який набирає чинності з настанням воєнного часу.

Додаток 1
до постанови Кабінету Міністрів України
від 31 січня 2015 р. № 24

РОЗМІР
винагороди військовослужбовцям, особам рядового і
начальницького складу за безпосередню участь у
воєнних конфліктах чи антитерористичній операції,
інших заходах в умовах особливого періоду
Підстави для виплати винагороди Розмір винагороди, відсотків місячного грошового забезпечення
1. Період мобілізації (в тому числі часткової) або з моменту
введення воєнного стану та до дати завершення демобілізації
або закінчення (скасування) воєнного стану, період проведення антитерористичної операції
Безпосередня участь військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, здійсненні заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні, відбитті збройного нападу на об’єкти, що охороняються військовослужбовцями, особами рядового і начальницького складу, звільненні таких об’єктів у разі їх захоплення або спроби насильного заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою 100
2. Воєнний час (з моменту оголошення стану війни чи фактичного
початку воєнних дій до дати припинення стану війни)
Безпосередня участь військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу в бойових діях 200
Безпосередня участь військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу в здійсненні спеціальних заходів (пошук диверсійно-розвідувальних груп, незаконних озброєних формувань (осіб), попередження, виявлення і припинення терористичної діяльності, забезпечення правопорядку на державному кордоні) 150

Додаток 2
до постанови Кабінету Міністрів України
від 31 січня 2015 р. № 24

РОЗМІР
додаткових винагород військовослужбовцям, особам рядового
і начальницького складу та резервістам за виконання
окремих завдань під час безпосередньої участі у воєнних
конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах
в умовах особливого періоду
Найменування завдання Розмір винагороди, гривень
1. Успішне виконання бойового завдання, визначеного розпорядчим документом вищого органу військового управління (виплачується на з’єднання, окрему військову частину, установу):
бригадою 365400
(300 мінімальних заробітних плат)
полком; батальйонно-тактичною групою 243600
(200 мінімальних заробітних плат)
батальйоном; дивізіоном; прирівняними до них військовими частинами (підрозділами) 121800
(100 мінімальних заробітних плат)
ротою; батареєю; ескадрильєю; взводом; групою; прирівняними до них підрозділами 60900
(50 мінімальних
заробітних плат)
2. Безпосередня участь в бойових діях (виплачується особі після видання бойового наказу) 1000 (на добу)
3. Успішне виконання завдання (виплачується на підрозділ, екіпаж,  прирівняні до них підрозділи або особі (у разі самостійного виконання завдання) із знищення (захоплення):
1) корабля:
1 рангу 243600
(200 мінімальних заробітних плат)
2 рангу 182700
(150 мінімальних заробітних плат)
3 рангу 121800
(100 мінімальних заробітних плат)
4 рангу 97440
(80 мінімальних заробітних плат)
2) бойового літака (винищувальної та штурмової авіації), зенітного ракетного комплексу 121800
(100 мінімальних заробітних плат)
3) реактивної системи залпового вогню 60900
(50 мінімальних заробітних плат)
4) тактичного ракетного комплексу, військового літака 54810
(45 мінімальних заробітних плат)
5) танка, наземної артилерії (самохідної), бойового вертольота 48720
(40 мінімальних заробітних плат)
6) наземної артилерії (іншої), військового вертольота, протитанкового ракетного комплексу 42630
(35 мінімальних заробітних плат)
7) бойової машини піхоти (десанту), бронетранспортера, броньованої розвідувально-дозорної машини 42630
(35 мінімальних заробітних плат)
8) іншого літального апарата (об’єкта), оснащеного засобами ураження або спостереження (у тому числі безпілотного) 36540
(30 мінімальних заробітних плат)
9) переносного зенітно-ракетного комплексу 30450
(25 мінімальних заробітних плат)
10) судна військового (допоміжного) забезпечення водотоннажністю понад
5 тис. тонн
30450
(25 мінімальних заробітних плат)
11) судна військового (допоміжного) забезпечення водотоннажністю
до 5 тис. тонн включно
24360
(20 мінімальних заробітних плат)
12) військового автомобіля (вантажного, спеціалізованого), малогабаритного судна бойового (розвідувального) призначення, військового тягача 12180
(10 мінімальних заробітних плат)

_________
Примітки. 1. Виплата додаткових винагород здійснюється щомісяця за підсумками фактичного виконання конкретних завдань за минулий місяць.
2. За успішне виконання бойового завдання, визначеного розпорядчим документом вищого органу військового управління, або іншого завдання додаткова винагорода виплачується одноразово та розподіляється відповідно командиром (начальником) з’єднання, окремої військової частини, установи між підпорядкованими військовими частинами (підлеглим особовим складом) з урахуванням їх внеску.